Tým The Action se představí královehradeckým studentům

  Hradec Králové, 19. listopadu 2015

Hradec Králové je šestým městem v České republice, kam evropská multimediální show zavítá.

Jedná se o jedinečné představení, které je zacíleno na budoucí a začínající řidiče, které jsou nejrizikovější skupinou v počtu dopravních nehod. Proč je představení jedinečné? Mladí lidé jsou velmi specifičtí, proto tvůrci volili specifický způsob komunikace. Moderní hudba, světelná a taneční show, reálné příběhy, autentičnost a velký příval emocí je jedna z cest, jak uvedenou cílovou skupinu oslovit.

Představení začíná diskotékou a světelnou show. Moderátor vtáhne studenty do zábavy, kterou navíc doplní tanečníci se svým vystoupením. Tím však zábava končí a nastupuje tvrdá realita. Zábavu totiž vystřídají reálně zpracované záběry tragické dopravní nehody, kterou doplňují policisté, hasiči, zdravotničtí záchranáři a mladí lidé se zdravotním postižením v důsledku dopravní nehody. 

Jejich vyprávění je velmi emotivní a autentické vykreslení likvidace dopravní nehody jednotlivými příslušníky Integrovaného záchranného systému je vtáhne do děje. Matěj Hříbal je zdravotnický záchranář, který pracuje u Zdravotnické záchranné služby Praha několik let. „Při vyprávění svého příběhu je v sále absolutní ticho a někdy zaznamenám i pár slziček“ konstatuje Matěj Hříbal. „K naší práci bohužel patří komunikace a vyrozumívání rodičů o smrti jejich dítěte při dopravní nehodě. Jsou to okamžiky, na které si nikdy nemůžete zvyknout, protože vy jim v jednom okamžiku zkazíte zbytek jejich života. Věřím, že si můj příběh mladí lidé zapamatují a tu tragickou zprávu budu rodičům oznamovat co nejméně.“ Tvůrci představení kladli důraz na autentičnost, detaily a emoce. Diváci intenzivně vnímají všechny příběhy v představení.

Jedinečné multimediální preventivní představení, které je plné skutečných příběhů a emocí, je určené všem budoucím a začínajícím řidičům. Občanské sdružení Periculum ho odstartovalo 2. listopadu 2015 v Kongresovém centru Praha. 

Projekt The Action New Generation je financován z Fondu zábran škod České kanceláře pojistitelů do konce roku 2017. Během letošního roku diváci shlédnou 42 repríz ve 14 městech v České republice a do konce roku 2017 dalších 144 repríz. Zájemci si mohou rezervovat svá místa prostřednictvím rezervačního formuláře na webových stránkách projektu www.theaction.eu. 

Nová generace projektu The Action navazuje na úspěšný projekt The Action , který během jedenáctiletého působení oslovil více jak 209 000 diváků při 511 reprízách v České republice i na Slovensku. 

Pavla Mudrochová
tisková mluvčí projektu
tel.: 603 191 539
e-mail: mudrochova@periculum.cz