The Action se ve Zlíně představí na akademické půdě

Zlín, 22.1.2016

 

Zlín je město filmových festivalů. Tentokrát však bude patřit projektu The Action New Generation. V úterý 22.11.2016 se náš tým představí divákům v aule Univerzity Tomáše Bati.

 

Přitažlivou a velmi emotivní formou zprostředkuje zážitky těch, kterým tragédie vážné dopravní nehody zásadním způsobem změnila život. Představení nechá nahlédnout do mysli policistů, hasičů a záchranářů, tedy těch, kteří se podílejí na bezprostřední likvidaci následků dopravních nehod. Projekt The Action nepoužívá zažité formy komunikace. Pracuje pomocí umělecky ztvárněné show, jejímž hlavním úkolem je zanechat hlubokou pocitovou stopu v mysli mladého začínajícího řidiče. „Všechny ty příběhy jsou strašné. Nedokáži si představit, že bych něco podobného prožila sama. Asi na ně nikdy nezapomenu!“ popsala jedna studentka po návštěvě představení.

 

The Action vtahuje diváky do reality dopravní nehody a jejích následků. Přitom však nejde o klasickou preventivně osvětovou kampaň, plnou nudných přednášek. V rámci představení nezaznívají poučky, pouze reálné příběhy. Představení The Action je nejen pro začínající a mladé řidiče, ale svůj význam má i pro ostatní účastníky silničního provozu, kteří se na bezpečném chování v dopravě podílí. „Přestože je představení poměrně autentickým vykreslením reality, ani vzdáleně nemůže zachytit tragické následky nehod. Emocionální působení na diváky je snad poslední možný způsob, jak mladé lidi oslovit a upozornit je na možné nebezpečí,“ říká David Bonaventura, režisér projektu.

 

Statistické údaje dopravních nehod mladých lidí jsou neúprosné. V představení se dotkneme i další rizikové oblasti, která se mladých lidí velmi dotýká. „Zcela zbytečné víkendové dopravní nehody mladých lidí, kteří se vracejí z diskoték nás utvrzují v tom, že náš projekt je velmi potřebný,“ vysvětluje producent projektu Martin Gebauer.

 

Tento týden se projekt představí studentům ještě ve Vyškově a Hradci Králové. Projekt The Action New Generation je financován z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů do konce roku 2017.

 

Zájemci si mohou rezervovat svá místa prostřednictvím rezervačního formuláře na webových stránkách projektu www.theaction.eu. 

 

Pavla Mudrochová  

tisková mluvčí projektu

tel.: 603 191 539

e-mail: mudrochova@periculum.cz