The Action se po roce vrací do Ostravy

Ostrava, 15. 11. 2016Dům kultury města Ostravy bude tím místem, kde se opět po roce představí ostravským studentům evropská multimediální preventivní show The Action New Generation. Představení je určeno především budoucím a začínajícím řidičům, tedy žákům posledních dvou ročníků základních škol a studentům středních škol.

Jedinečnost představení The Action spočívá ve specifické formě komunikace, která je teenagerům blízká. Světelná a taneční show, moderní hudba a skvělá zábava si během chvilky získává všechny diváky v sále. Po několika minutách dostává DJ a moderátor zábavu do nejvyšších obrátek. Když je zábava v nejlepším, tak diváci společně s DJ odpočítávají očekávaný začátek celé show. Na scénu přicházejí tanečníci. Během celého představení diváky provází dramatickými příběhy se životními osudy lidí, kteří se setkali s dopravní nehodou. I policisté, hasiči a zdravotničtí záchranáři se s následky dopravních nehod setkávají každý den. Ve svých příbězích popisují zejména to, co při práci sami prožívají.

Marný boj o život mladých lidí, kteří si zranění způsobili při dopravní nehodě, je každodenní prací zdravotnického záchranáře Roberta Kameníka. Na začátku své kariéry si svou práci představoval úplně jinak. „Když jsem se hlásil na zdravotnickou školu, myslel jsem si, že budu hrdina, když budu zachraňovat lidi“, říká Robert Kameník a doplňuje: „Realita je však úplně jiná, jako hrdina si vůbec nepřipadám! Často se marně snažím napravovat to, co alkohol, drogy a nepozornost za volantem způsobí“. Podobné příběhy ve své práci zažívají i policisté a hasiči. Bolestná ztráta milovaného člověka, doživotní zdravotní postižení a omezení v dalším životě jsou další životní osudy našich protagonistů, které divákům představíme.

„Při tvorbě tohoto představení jsme kladli důraz na realitu a pravdivé příběhy které se staly,“ říká David Bonaventura, režisér představení a doplňuje: “skutečné příběhy, skuteční policisté, hasiči a zdravotničtí záchranáři a reálné ztvárnění dopravních nehod je to, co našim divákům představíme.“

Představení nepoučuje o tom, jak se má účastník silničního provozu chovat, ukazuje možné následky dopravních nehod, které se denně na našich silnicích. Závěr si vytváří každý sám.

Zájemci si mohou rezervovat svá místa prostřednictvím rezervačního formuláře na webových stránkách projektu www.theaction.eu

Pavla Mudrochová  
tisková mluvčí projektu
tel.: 603 191 539
e-mail: mudrochova@periculum.cz