The Action míří do Mělníka

Mělník, 10. 4. 2016

V pondělí 11. dubna 2016 zavítá evropské multimediální představení The Action New Generation do Mělníka. První představení letošního roku se uskutečnilo v Litoměřicích. Následně se náš tým představil divákům v Jablonci nad Nisou a Klatovech.

Multimediální představení je plné skutečných příběhů a emocí a zaměřuje se především na mladé a začínající řidiče. Realita dopravních nehod, příběhy skutečných lidí a osudové okamžiky, které změnily jejich život, mají jedno společné – mohou se stát komukoliv z nás. Zábavu, světelnou a taneční show střídá soucit, úzkost a pláč. To vše zažijí studenti středních škol a posledních ročníků základních škol na představení evropské multimediální preventivní show The Action New Generation.

Zaujmout cílovou skupinu mladých lidí je velmi složité. Od začátku představení musí být diváci vtaženi do děje. „Mým úkolem je vytvořit takovou atmosféru v sále, abych studenty zabavil, uvolnil a odpoutal jejich pozornost od skutečnosti, že se mají účastnit preventivního představení,“ uvádí Josef Melen, DJ a moderátor. Začátek představení Josef Melen zahajuje hlasitou diskotékou a zábavou se světelnou show, kterou rychle vystřídá reálně zpracovaný příběh tragické dopravní nehody. V sále je v okamžiku naprosté ticho. Tragický příběh doplňuje policista, hasič a zdravotnický záchranář svým vyprávěním o osudových okamžicích, které prožili při dopravních nehodách v rámci své práce. Příběh doplňuje mladý motorkář Štěpán Hyka, který v důsledku dopravní nehody utrpěl závažná zranění, která ho upoutala na invalidní vozík. „Nikdy jsem se nesmířil s tím, že už nikdy nebudu chodit. Můžu dělat spoustu věcí, pracovat, sportovat, bavit se, ale nikdy to už nebude jako před mým úrazem“,  uvádí Štěpán Hyka, který se na projektu podílí již několik let. „Všechno co dělám, je vlastně jen náhrada za to, co jsem vždycky miloval. Už nikdy nebudu jezdit na motorce ani tancovat“, popisuje Hyka. Ve svém příběhu se zaměřuje na omezení, která ho v životě provází jen proto, že v důsledku neopatrné jízdy na motocyklu je upoután na invalidní vozík. „Doufám, že si z mého příběhu studenti vezmou ponaučení a nebudou zbytečně riskovat při řízení auta nebo motorky. Snad si uvědomí, že svým jednáním mohou ovlivnit i další životy.“

Projekt The Action New Generation je financován z Fondu zábran škod České kanceláře pojistitelů do konce roku 2017. Občanské sdružení Periculum projekt odstartovalo 2. listopadu 2015 v Kongresovém centru Praha.

Zájemci si mohou rezervovat svá místa prostřednictvím rezervačního formuláře na webových stránkách projektu www.theaction.eu. 

Pavla Mudrochová
tisková mluvčí projektu
tel.: 603 191 539
e-mail: mudrochova@periculum.cz