The Action New Generation se představí studentům v Ústí nad Labem

  Ústí nad Labem, 17. listopadu 2015

Zábavu a taneční show střídá šok, soucit, úzkost a pláč. To vše zažijí studenti středních škol a posledních ročníků základních škol v Ústí nad Labem a okolí zítra 18.11.2015 na představení evropské multimediální preventivní show The Action New Generation.

Začátek představení studenty láká diskotékou, zábavou s tanečníky a světelnou show, kterou rychle střídá reálně zpracovaný příběh tragické dopravní nehody. Tím však představení nekončí. Doplňují ho policisté, hasiči, zdravotničtí záchranáři a mladí lidé se zdravotním postižením v důsledku dopravní nehody. Seznamují studenty se svými zážitky, které jsou plné životních tragédií a emocí. Policista Radek Mudroch svou práci dělá 17 let, ale některé případy se mu nesmazatelně vryly do paměti. „Výjezdy k dopravním nehodám nemám rád, protože vidím umírat spoustu mladých lidí naprosto zbytečně„ uvádí Radek Mudroch a doplňuje „věřím, že toto představení pozitivně ovlivní chování mladých řidičů na silnicích a přispěje ke snížení dopravní nehodovosti.“ Při tvorbě představení se realizační tým zaměřil na realitu příběhů souvisejících s dopravní nehodou. Nejen její přímí účastníci jsou závažnou dopravní nehodou dotčeni, ale i další lidé jsou bezprostředně konfrontováni s často osudovými okamžiky, které ovlivní jejich další život. „Je to prevence trochu jinak. Není to přednáška ani mentorování, je to emocionální koktejl, ze kterého si snad pár studentů odnese tolik, že neudělají fatální chybu“ konstatuje předseda občanského sdružení Periculum a producent projektu Martin Gebauer. 

Jedinečné multimediální preventivní představení, které je plné skutečných příběhů a emocí, je určené všem budoucím a začínajícím řidičům. Občanské sdružení Periculum ho odstartovalo 2. listopadu 2015 v Kongresovém centru Praha. 

Projekt The Action New Generation je financován z Fondu zábran škod České kanceláře pojistitelů do konce roku 2017. Během letošního roku diváci shlédnou 42 repríz ve 14 městech v České republice a do konce roku 2017 dalších 144 repríz. Zájemci si mohou rezervovat svá místa prostřednictvím rezervačního formuláře na webových stránkách projektu www.theaction.eu. 

Nová generace projektu The Action navazuje na úspěšný projekt The Action , který během jedenáctiletého působení oslovil více jak 209 000 diváků při 511 reprízách v České republice i na Slovensku. 

Pavla Mudrochová
tisková mluvčí projektu
tel.: 603 191 539
e-mail: mudrochova@periculum.cz