The Action New Generation osloví liberecké studenty

Liberec, 23. listopadu 2015

Liberecký kulturní dům je poslední zastávkou evropské multimediální show The Action New Generation v severních Čechách. Následující týden se mohou na představení těšit diváci na Moravě a Vysočině.

Evropská multimediální preventivní show The Action New Generation je jedinečné představení. Zaměřuje se především na budoucí a začínající řidiče, proto jsou diváky především studenti středních škola a posledních ročníků základních škol. Mladí lidé jsou velmi specifičtí, proto bylo velmi důležité, aby tvůrci zvolili specifický způsob komunikace. 

„Moderní hudba, světelná a taneční show, reálné příběhy, autentičnost a velký příval emocí je jedna z cest, jak uvedenou cílovou skupinu oslovit“ uvádí režisér projektu David Bonaventura. „Představení začíná diskotékou a světelnou show a DJ vtáhne studenty do zábavy, kterou navíc doplní tanečníci se svým vystoupením“, doplňuje David Bonaventura. Diskotéku však vystřídá tvrdá realita v podobě reálně zpracovaných záběrů tragických dopravních nehod. Svým vyprávěním ji doplní policisté, hasiči, zdravotničtí záchranáři a mladí lidé se zdravotním postižením. 

Jejich vyprávění je velmi emotivní a autentické. Nejedná se o žádnou fikci, ale o skutečné příběhy dopravních nehod, tak jak je prožívají jednotliví příslušníci Integrovaného záchranného systému. „Jsou dopravní nehody, na které čase zapomenete, ale některé se vám navždy vryjí do paměti“, říká Marek Hořínek, hasič Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy. „Nehody s tragickým koncem, kde je i náš včasný příjezd marný, nikdy nesmažete z paměti. Ze své praxe vím, že nejčastější příčinou dopravních nehod mladých lidí, jsou zbytečné chyby, nedostatek řidičských i životních zkušeností v kombinaci s agresivitou. Jejich následky jsou tragické a nevratné“ doplňuje Marek Hořínek. 

Tvůrci představení kladli důraz na autentičnost, detaily a emoce. Diváci intenzivně vnímají všechny příběhy v představení. Jedinečné multimediální preventivní představení je plné skutečných příběhů a emocí. Občanské sdružení Periculum ho odstartovalo 2. listopadu 2015 v Kongresovém centru Praha. Do konce letošního roku diváci shlédnou ještě 18 repríz v šesti městech v České republice, včetně repríz v Liberci. Zájemci si mohou rezervovat svá místa prostřednictvím rezervačního formuláře na webových stránkách projektu www.theaction.eu

Pavla Mudrochová
tisková mluvčí projektu
tel.: 603 191 539
e-mail: mudrochova@periculum.cz