Tentokrát úplně jinak!

Vyškov, 23.11.2016

Předposledním městem na Moravě, kde se The Action New Generation představí divákům, je Vyškov. Kasárna Dědice ve Vyškově se třikrát po sobě zaplní příslušníky vojenských útvarů z celé republiky.

Představení přímo v areálu kasáren Dědice nerealizujeme poprvé. Vzhledem k tomu, že bylo naše představení úspěšné, vracíme se do Vojenské akademie znovu. „Jsou to pro nás jiná představení. Nevyprávíme své příběhy studentům základních a středních škol,“ uvedl producent projektu Martin Gebauer a dodal: „s Centrem dopravní výchovy Vojenské akademie úzce spolupracujeme už dlouhou dobu a spolupráce si velmi vážíme. Důkaz, že naše práce má smysl a je významná pro resort Ministerstva obrany, bylo převzetí záštity ministra obrany Martina Stropnického.“

 

Co je hlavním tématem projektu The Action New Generation?

Boj proti agresivní a rychlé jízdě a používání bezpečnostních pásů, je ústředním poselstvím první části představení. Prevence užívání alkoholu a jiných omamných látek před řízením motorových vozidel a během něj patří k dalším sdělením, která působí na diváky. The Action vtahuje diváky do reality dopravní nehody a jejích následků. Přitom však nejde o klasickou preventivně osvětovou kampaň. Nikdy nikoho nepoučuje. Představení The Action je nejen pro začínající a mladé řidiče, ale svůj význam má i pro ostatní účastníky silničního provozu.

 

„Tento zážitkový program je velmi emotivní, dobře připravený a může ovlivnit pohled a přístup všech účastníků silničního provozu. Domnívám se, že bude mít pozitivní přínos ke zvýšení bezpečnosti provozu vozidel nejen v armádě, ale i v celonárodním měřítku,“ uvedl náčelník Centra dopravní výchovy podplukovník Radoslav Mareček.

Projekt The Action New Generation je financován z Fondu zábran škod České kanceláře pojistitelů do konce roku 2017. Během letošního roku diváci shlédli 54 repríz v 18 městech v České republice. Do konce roku 2016 diváci budou mít možnost vidět dalších 21 repríz.

 

Pavla Mudrochová  

tisková mluvčí projektu

tel.: 603 191 539

e-mail: mudrochova@periculum.cz