Podzimní turné startuje v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, 3. 10. 2016

Po prázdninách ojedinělá a strhující evropská multimediální show The Action New Generation zahájí podzimní turné v Mladé Boleslavi. 

V úterý 4.10.2016, evropský preventivní multimediální projekt The Action New Generation zahájí podzimní turné v Kulturním centru v Mladé Boleslavi, které bude opět plné skutečných příběhů a emocí. V letošním roce se na jedinečné zážitky mohou těšit diváci ještě v dalších patnácti městech v Čechách i na Moravě.

Jedinečné představení je určené především všem budoucím a začínajícím řidičům, nicméně se zaměřuje i na ostatní účastníky silničního provozu. 

Při tvorbě představení se realizační tým zaměřil na realitu příběhů souvisejících s dopravní nehodou. Nejen její přímí účastníci jsou závažnou dopravní nehodou dotčeni, ale i další lidé jsou bezprostředně konfrontováni s často osudovými okamžiky, které ovlivní jejich další život. Diváci intenzivně vnímají příběhy záchranářů, hasičů a policistů, kteří je vyprávějí velmi autenticky se všemi podrobnostmi. Z jejich příběhů si divák vytváří představu o tom, jak vypadá jejich téměř každodenní práce.

Součástí představení jsou také mladí lidé, kteří při dopravní nehodě utrpěli závažná zranění, v jehož důsledku jsou upoutaní na invalidní vozík. Také oni své příběhy vyprávějí autenticky. Emotivně popisují, jak a proč k tomuto fatálnímu úrazu došlo a předkládají divákovi realitu života s tělesným postižením. 

Nová generace projektu The Action odstartovala premiérou 2. listopadu 2015, v Kongresovém centru Praha a navazuje na úspěšný projekt The Action, který během jedenáctiletého působení oslovil více jak 209 000 diváků při 511 reprízách v České republice i na Slovensku. 

Projekt The Action New Generation je financován z Fondu zábran škod České kanceláře pojistitelů, a to do konce roku 2017. 

Další představení projektu startuje opět v dopoledních hodinách ve středu 5.10.2016 v Městském divadle v Sokolově. Zájemci si mohou rezervovat svá místa prostřednictvím rezervačního formuláře na webových stránkách projektu www.theaction.eu. 

Pavla Mudrochová  
tisková mluvčí projektu  
tel.: 603 191 539  
e-mail: mudrochova@periculum.cz